Jaro je tu!!!

Vyhlížení potenciálních ženichů pro naší Junču je velice obtížná záležitost. Nám jen fotky na internetu nestačí, takže jsme se rozhodly, se zase po dlouhé pauze přihlásit na výstavu a omrknout tam chlapy. Už předem jsme měly možnost si prověřit jejich rodokmeny a zdraví, abychom věděly na koho se zaměřit. Tentokrát jsme vyrazily na lov v plném škovroňském počtu čili Já+mamka+škovroňský dezertér Marťa+pochopitelně celá naše čtyřka. To, že Marťa teď kotví v Praze, nám velice bodlo, jelikož jsme se mohli přihlásit na dvoudenní klubovou výstavu v Horních Počernicích. Psů bylo nahlášeno až až. V sobotu nám k naší velké radosti vůbec nepřálo počasí a po propršené noci 3°C nebyly nic příjemného pro nikoho. No upřímně, když se na jedné psí akci sejdu já i Marťa je vždy hnusné počasí :D Ale dost o počasí…

Junču vystavujeme v pracovní třídě a oba dva dny tam byla sama. V sobotu ji paní rozhodčí Jadranka Mijatovic ohodnotila známkou V1 CAC a moc mě pochválila za to, že jsem v pracovní třídě s fenou, která opravdu pracuje a ne jen agilití, což je podle ní sport a né práce. ;) V posudku nám vychválila hlavně barvu a pohyb a naopak nám vytkla kulatější oko.  Večer jsme si udělaly parádní vycházku do obory Hvězda. Šeltie se pořádně vyběhaly a vyblbly při nahánění lišky Fu. Paní Abra nezklamala svým chováním a ve chvíli, kdy jsme došly k záhonu s narcisy, kde byla umístěna výhružná cedulka s přeškrtnutým psem, musela se začít válet tak těsně vedle nich, že je všechny málem polámala. Doma padly jako zabité, včetně modré tryskomyši Junči, která si v bytě pátek večer neustále zkracovala cestu přes opěradlo gauče skokem na zem.

V něděli už jsme zůstaly jen já, mamka a všichni čtyřnožci, protože Marťa odlítala na služební cestu. A neuhádnete co…. Bylo krásné, slunečné počasí :D toto jen potvrzuje moji teorii! Psů bylo o dobrých 20 méně, takže to odsýpalo rychleji. Posudek od MVDr. Františka Šimka už nebyl tak jednoznačný. Dlouho jsme běhaly v kruhu, protože se mu nezdál pohyb levé zadní nohy, který nakonec posoudil jako plynulý s korektním úhlením končetin. Vytýkal nám velké uši, které ničí harmonii hlavy a málo bohatou srst. Konečnou známku nám dal V1. Opravdu mile mě to překvapilo, protože ve všech třídách byly většinou samé VD, pár V a pár D, ikdyž takhle by to asi mělo vypadat ne?

Domů si tedy vezeme 3 krásné kokardy a 2 pytle granulí, které teď žerou blondýny na své jarní škole v přírodě na Palumce.

Jsem moc ráda, že jsme se po velice,velice dlouhé době viděly s Magdičkou (chovatelkou Junečka) a dalšími vystavovateli. A konečně se nám podařilo společně vymyslet plán kým, kdy a jak Juno nakryjem. A tady ho máme- doma mu říkají Tim a nečekaně je to další KORYFEJ v našich životech a to pan Nightin Gale Koryfej. Až sem, jsme to mohly rozhodnout my. Teď už jen záleží na Junči, kdy se laskavě začne hárat a jestli se Timečkovi podaří ji nakrýt. Našim záložním plánem zůstává Timečkův tatínek Hooligan Perla z Polabí.

Pár mých fotek z víkendu najdete zde. Odkaz na fotky Koryfejí skupinky, dodám hned, jakmile ho budu mít :) Hlásím, že je tady!