Naše první závody v kategorii IHT1 TS

Tak jsem se přeci jen nechala zlanařit Eliškou a vyrazily jsme společně na závody v pasení do Martínkovic. Tento super plán pro mě znamenal:

  1. Půjčit si v sobotu velkou mazdu u Ondrovy mamči.
  2. Nachystat ji na převoz pěti psů.
  3. Ráno nezaspat a vyrazit v půl 6 směr-Dobrá->Hukvaldy->Martínkovice

Body jedna a dva nebyly až tak bolestivé, ale bod tři mě moc netěšil. Ráno jsem z postele vyskočila jak rybička, protože jsem měla celou noc pocit, že už jsem určitě musela zaspat. Základ bylo nachystat si pořádnou svačinu a vyrazit.

V Dobré jsem vyzvedla Simču a jejího australáka a borderku, kteří okupovali celý kufr. Na Hukvaldech přistoupila Eliška a společně s mýma šeltkama okupovaly zadní sedadla. Cesta byla v pohodě. V neděli ráno žádný provoz, takže se i ty polské cesty daly zvládnout. 260 km odřízeno a jsme v Martínkovicích. Musím moc poděkovat holkám, že mi v autě po ránu neusnuly a celou dobu si semnou povídaly, jinak nevím, jak by to dopadlo…

V Martínkovicích se zrovna docházely zkoušky vloh, takže Simča se svojí dvojičkou rovnou nastoupila a zdárně složila. Hned potom následovala prohlídka parkuru na jedničky. Bylo nás celkem 7 psů. Všichni lidi byli velice milí a příjemní, takže nebyl problém si domluvit pořadí. Do jedniček nastoupily 3 krátkosrsté kolie, 3 šeltie a jeden briard. Až na briarda všichni trial složili. Jedna kraťanda dostala minimum bodů a známku dobrá a zbytek se může pyšnit známkami výborný/výborná. Nejmíň bodů dostala Junča 65 a byla tedy v pořadí pátá. Hned v závěsu byla Lilča s 66 body. Takhle to bodově pokračovalo až k Elišce, která předvedla s Rosí excelentní a naprosto vyrovnaný výkon na prvním místě s 69 body.

A jaké to tedy vlastně bylo? Podle Moničiny rady pasu vždy prvně s Lily. Ovce se nám povedlo hezky vyvést. Za vyvedení nám byl stržen jen jeden bod. V tu chvíli se ovšem Junča, která stála za plotem, rozhodla, že ona nebude pást až druhá a vysmekla se Elišce z vodítka a pod plotem nám tam vběhla. Až se divím, jak rychle jsem zareagovala, obě holky jsme odložila a Junču odnesla na podržení Simči, která mě natáčela, tím jsem bohužel Lilči zkazila video. Nic se nestalo, ovce jsme si opracovaly před košárem a pokračovaly jsme v parkuru. Parkur byl následovný- po vyvedení byl prostor na opracování, pak průchod brankou, otočka kolem kužele, zapasení, slalom mezi kuželkami, zastávka s oddělením ovce a zavedení do košáru. Celý parkur se nám podařilo projít krásně (byly nám strženy 2 body za ovládání a manévrování a 1 za inteligenci provádění). No, ale jak už to tak u nás s Lily bývá, zase jsem ji pěkně zkazila konec. Ovce se hodně tlačily do košáru, takže ve chvíli, kdy jsem začala otevírat branku, přeběhly Lilinu a pádily do košáru. Kdybych ho rychle otevřela dokořán asi by se tak moc nestalo, sice by to nebyla moc práce psa, ale takhle se mi část stáda dostala vně košáru a já jsem pak musela Lily vysvětlovat, že ten košár má oběhnout. Koukala na mě chudák jak z jara, co to po ní sakra chci, ale nakonec mě pochopila a zavedla mi do košáru i zbylé 2 ovce. Za zavedení do košáru nám tedy bylo strženo 5 bodů.

S Junčou nám parkur začal krásným vyvedením z košáru, kde mě pořádně zahřálo u srdíčka, že si neštípla. Ovce se na mě hodně lepily, takže jsem preventivně Junču napomínala, ať jde dál. Celé to proběhlo úplně hladce. Trochu jsem zaváhala u oddělení ovce, kdy jsem si nebyla jista, jestli už na mě Ivana houkla, že to stačí a chudinku ovci jsem tam držela víc, než bylo potřeba. A ten závěr… ÓÓÓ bože já toho psa prostě miluju. Podařilo se mi ji odložit dost daleko od ovcí, takže zůstaly stát a ani nedutaly. Otevřela jsem branku a poslala Junču, která neměla ani nejmenší náznak toho, že by je chtěla snad rozstřelit a nádherně mi je všechny zavedla. Tohle na ní miluju, to, že se na ni můžu spolehnout i ve chvíli, kdy je ode mě dál a já ji nemůžu pomoct ukázáním hole. Má to prostě ta Pléseň v sobě! Video můžete vidět zde, protože Lilča byla ukázněná a Junči tam nevběhla. Celkově nám byly s Junčou strženy 3 body za košár (nejspíš vyvedení, protože zavedení nám moc chválila i Ivana), 4 body za ovládání a manévrování a 3 body za inteligenci provádění. Bylo nám řečeno, že musí ještě dozrát v hlavince a poslouchat mě na první povel.

Za body s oběma holkami jsem byla moc ráda, dostaly jsme krásné tričko a pochvalu, že jsou holky opravdu šikovné. Vím, na čem musíme s oběma zamakat přes zimu, ať se zase na jaře můžeme na nějakých závodech ukázat. Holky sice splnily požadavky pro přestup do dvojek, ale podle mě opravdu nemáme kam spěchat, takže v jedničkách zůstaneme tak dlouho jak jen to půjde, i když farmářský styl v Načešicích, který je až pro dvojky a trojky mě velice láká :D :D :D . Ne, opravdu si necháme zajít chuť, dvojky to už je opravdu vyšší level!

Za odměnu si u mě holky vysloužily tyhle krásné obojky :) IMG_5574