Aktuality z Lilčina deníčku

Tak, je tady Lilinčina aktuálka. Jelikož trávíme většinu času v Brně i přes zkouškové, naše aktivity se vážou hlavně na toto místo. Né, že bychom zanevřely na sladký domov, ale co tam, když tady je tóóóĺik možností co podniknout. Myslím, že Lilča si Brno zamilovala, tedy až na pána, co bydlí v šestém patře našeho domu. Ten, když nastoupí do výtahu je z milé a půvabné slečinky najednou tasmánský čert, který nepojede ve výtahu s někým, kdo smrdí cigaretami. Poprvé mě její chování hodně zaskočilo, ale když jsem se nad tím zamyslela, ani mi nevoněl :D Jáký pán, takový pes. Jenže já umím své názory držet na uzdě! Jak už to samozřejmě bývá, výtahem jezdíme pořád samy nebo s tímto pánem. Docela by mě zajímalo, jestli by toho pána vyštípala z výtahu, kdybych se nesnažila ji krotit. :D Ona si prostě srovná do latě všechny.

A při tom-je to takový miláček!
A při tom-je to takový miláček!

Na doporučení našich milovaných pastevců Petra a Monči, jsem hned po příjezdu do Brna začala chodit trénovat blbinky k Verči Otýpkové na http://pvhkafky.webnode.cz/ Ona mě přesvědčila o tom, že Lilča není zas tak hloupý pes jak se občas tváří, když vylizuje talíř ze stolu, ba právě je strašně šikovná. Řekla bych, že se na ni hodně podepisuje jiný režim. Už to není takové to cvičení: ,,Jéžiš dej mi už pokoj, já chci jít štěkat k plotu!“ A nakonec i mě to baví o moc víc :) A proto jsem se hecla a přihlásila nás na zkoušky ZOP, které budou tady v Brně na Ostrově 4.5. Doufám, že až sleze sníh podaří se nám se přihlásit na nějaký nácvik a pak to sfouknem levou zadní! A vůbec je Verča hrozně podnětný človíček. Před Vánocemi jsme byly na cvičákovské procházce.

:)
:)

Všichni co u ní cvičíme jsme se složili na novou agi zeď, a ona nám za to nabídla, některé ze svých výukových DVD, takže teď  Lilčou studujeme rady Silvie Trkman.

Před 14 dny jsme byly pást ovečky ve Vsetíně. Díky sněhu a neupraveným cestám, jsem dorazili o hodinu později teprve pod kopec. Už tak jsme se domluvili docela na knap, takže jsme nakonec pásli úplně za tmy. Bylo to ale výborné, protože na sněhu bylo dostatečně vidět. Díky sněhu Lil aspoň nemohla požírat bobky :D Děkuji moc Monči za to, že tam vydržela na nás čekat, a my jsme si mohly zase po delší době zapást.

Když už je ten sníh i tady, rozhodla jsem se vytáhnout z půdy běžky a přivézt si je do Brna. Chodíme běžkovat sem kousek na Velkou Klajdovku. Je to docela sranda, hlavně když člověk potkává ty profíky a sám je rád, že stojí :D

Srandičky, srandičky
Srandičky, srandičky

Včera jsme byly s Lildou na našem prvním agi tréninku. Než jsem našla koňskou halu na Veveří, myslela jsem, že mě to bude stát život, ale stálo to za to! Začaly jsme s jednoduchým tunelem, u kterého se milostpaní tvářila ,,však to je pro mrňata“. Tak jsme tedy přitvrdily- začaly jsme trénovat obíhání bočnic skoček, což také bravůrně zvládla. A ve spojení skočka-tunel-skočka nebyl žádný problém. Dostaly jsme tedy spoustu domácích úkolu, takže když se jdeme venčit lidi koukají trošku nechápavě, proč posílám psa kolem sloupu, ale ať si čumí! Nemyslím si, že by naše agi mělo být mistrovské, ale na rozhýbání faldů není nikdy pozdě! :)