Junčina návštěva Brna

 

Když jsme byly 28.9. pást ve Vsetíně, nic nefungovalo tak jak mělo. Tedy hlavně ČD nezklamaly, narvané až k prasknutí, zpoždění měly úplně všechny spoje, kterými jsem ten den jela (a to jich nebylo málo), a jako bonus plus nás pan průvodčí nechal vystoupit díky náhradní autobusové dopravě o zastávku dřív, a pak jsme se zase museli všichni nasoukat dovnitř. Byla to dost náročná cesta, hlavně když vstáváte tak, aby jste v 7 vypadli z Brna.  Lilču ten den cesta asi taky dost zmohla, protože pásla hodně vláčně a vymýšlela, co by se kde dalo sežrat. Nebyla jsem z toho moc potěšená, ale Monča věděla, co s námi. Pásli jsme mimo košár a dost dlouho, aby si Lil uvědomila, že když ona nechce neznamená, že se nic nedělá. Hned bylo vidět, že je její chuť větší, což samozřejmě motivovalo i mě a hned to vypadalo jinak. Junča si posledně ovcí vůbec nevšímala a na ostatní psy čuměla s výrazem: ,,Za čím se tam vy blbci ženete!“ Ovšem ona už se tentokrát taky hnala! To jsem zase čuměla já :) Když Verča s Ernym přišli blíž, Junča se rozhodla, že Ernymu pomůže a šla do ovcí taky. Snad ji toto nadšení vydrží. :)

Junča v akci

Z pasení jsem si tedy odvezla dobrý pocit v srdci a jako bonus plus Junoše. Jelikož byla výstava psů v Brně, chtěla jsem ji vzít trošku se rozkoukat. To jsem ještě nevěděla co mě čeká! V pátek večer jsme tedy dorazili do Brna. Jelikož byly na Svoboďáku slavnosti vína a burčák tekl proudem, kdo by odolal. Koupili jsme tedy burčák a šli ho vypít na Špilberk, aby se tam holky na krásnou, zelenou, svěží travičku mohly vyvenčit.

Na Špilberku

Bylo vidět, že Juneček neustále hledá místečko (Lilča už byla vyloženě vyčůraná z podoby) a stále to není to nebylo to pravé. Tak jsme s ní obcházeli byt až do půl 11 a slečínka pořád nic. Když jsme se šli domů přivlíknout, vyčůrala se hned za dveře, což mě teda totálně naštvalo. Když jsme ji vynadali a chtěli ji vzít pryč, nepřestávala a dívala se na nás stylem ,, Prosííííím, prosíííím ještě chvíííli!“ Doma se nám vyvenčila i ráno, ale to už bylo díky bohu naposledy. Né, že by si uvědomila, že může čůrat i někde jinde než na zahradě kde to zná, ale prostě to držela vždy co jak nejdéle, ale jelikož jsme byli vždy venku, stihla si čupnout někam na travičku. V sobotu jsme se byli juknout na výstavě na konkurenci a dost mě potěšilo, když jsem si po srovnání s ostatními psy mohla říct, že není zase tak malá! Na výstavišti jsme koupili plno dobrůtek, tak si holčičky pošmákly.

Večer jsem byla s Lily na tréninku, tak nás Juneček doprovodila a tvářila se strašně ukřivděně, že nemůže taky cvičit.  V neděli nás čekal pořádný výlet, kolem Brněnské přehrady. Tady se Junča ukázala jako pravá šeltie:,, Jestli si myslíš, že do té vody půjdu dál než po bříško, tak to se tedy pleteš!“ Ze všeho nejvíc ji rozčilovaly vlny a neustále je chtěla chytat :D.

Jelikož počasí vyšlo, byla to úžasná procházka. Psi byli mrtví, takže jsem se ani nebála, že naše ,,ocelová lady“ udělá nějakou pohromu v bytě! Spala jako zabitá, to že byl v bytě kocour ji vůbec nezajímalo. Dokonce si zapomněla jazyk a spala celou noc s přikousnutým jazykem, což nevím jak zlvádla :D

Jazyk ven :)

A podle toho, co říkala Vydra, byla unavená i celou cestu domů. Byl to jeden z těch moc super čokláckých víkendů! :)